Gdzie kupić

Xenna Extra Comfort

Lek OTC

scroll
Xenna Extra Comfort

Czym jest Xenna Extra Comfort?

Xenna Extra comfort to naturalny lek w formie tabletki powlekanej, wskazany do leczenia doraźnych zaparć. Substancją czynną preparatu są sennozydy obecne w owocach krzewu Senna angustifoli.

Suchy wyciąg z tych owoców zamknięty jest w specjalnej otoczce, która precyzyjnie uwalnia substancję czynną w jelicie, a więc w miejscu występowania problemu.

Dyskretna forma tabletki to wygodne rozwiązanie, które sprawdza się w każdej sytuacji, nie w tylko w domu, ale także na wyjeździe.

Czytaj także:

motyl

Dla kogo jest przeznaczona Xenna Extra Comfort?

Xenna Extra comfort to lek przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia. Produkt docenią osoby poszukujące pewnego i dyskretnego sposobu na zaparcia.

Ze względu na sposób działania oraz postać leku Xenna Extra comfort sprawdza się w przypadku zaparć nieprzewlekłych. Xenna Extra comfort to wyjątkowy lek, który łączy naturalne pochodzenie z pewną ulgą od zaparć w ciągu nocy.

Czytaj także:

Xenna Extra Comfort
Xenna Extra Comfort
motyl

Jak działa Xenna Extra Comfort?

Xenna Extra comfort należy do leków przeczyszczających o stosunkowo szybkim działaniu, które następuje po 8-10 godzinach od podania.

Tabletka Xenna Extra comfort przechodzi przez górną część układu pokarmowego nietknięta. Substancja czynna zostaje uwolniona dopiero w jelicie, pod wpływem wzrostu pH.

Bakterie zamieszkujące jelito grube przekształcają substancję czynną w jej aktywny metabolit, który pobudza perystaltykę jelita oraz uruchamia wydzielanie wody i elektrolitów do światła jelita. Dzięki temu przynosi ulgę w zaparciu w fizjologiczny sposób.

Czytaj także:

Jak stosować Xenna Extra Comfort?

Xennę Extra comfort zazwyczaj stosuje się w ilości jednej tabletki na dobę, na godzinę przed snem. Tabletki nie należy rozgryzać, lecz połknąć, popijając odpowiednią ilością płynu. Efekt działania leku następuje po 8-10 godzinach od podania, czyli rankiem następnego dnia. Xenna Extra comfort to lek, którego działanie jest pewne, ale nie gwałtowne.

W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku Xenna Extra comfort należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Czytaj także:

Xenna Extra Comfort

Zobacz opinie o produkcie

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Xenna Extra Comfort

Tabletki dojelitowe, jedna tabletka zawiera: 150-220 mg suchego wyciągu z owoców senesu (4-6:1), co odpowiada 20 mg glikozydów hydroksyantracenowych w przeliczeniu na sennozyd B.

Wskazania: doraźne leczenie zaparć.

Przeciwwskazania: Nie należy stosować leku w przypadku znanej nadwrażliwości (alergii) na substancję czynną lub na inny składnik preparatu oraz w przypadku niedrożności jelit, zapaleniu wyrostka robaczkowego, w przypadku ostrych chorób zapalnych jelit (np.: choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego), w przypadku bólów brzusznych nieznanego pochodzenia lub w stanach odwodnienia z ubytkiem wody oraz elektrolitów. Nie podawać produktów zawierających senes dzieciom poniżej 12 lat.

Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o.