2 min czytania

wyślij na maila

Makrogol – w jaki sposób pomaga w zaparciach?

Zaparcia to dolegliwość, która może się przydarzyć każdemu. Jeżeli pomimo prawidłowej diety i codziennej aktywności fizycznej problem z oddawaniem stolca powraca, a wypróżnienie zdarza się rzadziej niż 3 razy w tygodniu, mówimy o nawracających lub przewlekłych zaparciach.

Jak zapobiegać zaparciom?

Podstawowym sposobem zapobiegania zaparciom jest zmiana trybu życia. Zadbać należy o dużą ilość błonnika w diecie i picie odpowiednich ilości płynów, najlepiej niegazowanej wody mineralnej (około 2 litrów dziennie). Codzienna aktywność fizyczna pozytywnie wpłynie na procesy trawienne i perystaltykę jelit.

Ważne jest także regularne oddawanie stolca. Jelita są najbardziej aktywne w godzinach porannych, więc warto zarezerwować wtedy czas na wizytę w toalecie. Przewlekłe zaparcia mogą mieć wiele powikłań, dlatego należy podjąć leczenie w przypadku zauważenia u siebie problemu.

Leki na zaparcia – jak działa makrogol?

Jeżeli zmiana trybu życia nie przynosi efektów, warto sięgnąć po leki na zaparcia, dostępne w aptece bez recepty. W przypadku nawracających zaparć można zastosować środki na przeczyszczenie na bazie makrogolu. Jednym z nich jest Xenna Balance do picia, która zawiera substancję czynną – makrogol 3350.

Makrogol wiąże wodę, co sprzyja odpowiedniemu nawodnieniu masy kałowej, dzięki czemu proces wydalania jest ułatwiony. Już jedna saszetka z makrogolem poprawia produktywność jelit, ale ich nie rozleniwia. W zależności od indywidualnych cech organizmu zaparcie powinno ustąpić w ciągu 24-48h.

Dodatkowo Xenna Balance zawiera elektrolity, które przeciwdziałają utracie wody i makroelementów. Preparat w formie proszku o smaku cytrusowym jest dostępny w wygodnych saszetkach, których zawartość należy rozpuścić w wodzie i wypić.

 

Xenna Balance z makrogolem

Xenna Balance, zawiera makrogol, który dzięki swemu działaniu osmotycznemu może być bezpiecznie stosowany przez dłuższy czas (do 2 tygodni). Produkt nie ulega fermentacji w jelicie. Xenna Balance mogą przyjmować osoby powyżej 12. roku życia.

 

Gdzie kupić

Sprawdź gdzie kupić produkty XENNA.

Sprawdź gdzie kupić