3 min czytania

wyślij na maila

Co warto wiedzieć o zaparciach?

Często nie zwracamy uwagi na pracę naszego układu pokarmowego, dopóki nie pojawią się jakieś problemy, takie jak na przykład zaparcia. Problem ten, choć uciążliwy, można z powodzeniem leczyć, dlatego warto wiedzieć, jak sobie radzić z zaparciami.

Czym jest zaparcie?

Częstotliwość wypróżniania się jest sprawą indywidualną. Za normę uznaje się zarówno dwa wypróżnienia dziennie, jak i oddawanie stolca trzy razy w tygodniu.

Jeżeli jednak wydalanie następuje rzadziej niż trzy razy na tydzień, wówczas mówimy o zaparciu. Może być ono spowodowane przez wiele różnych czynników:

– nieprawidłową dietę
– zbyt małą ilość wypijanych płynów
– małą ilość błonnika w diecie
– odczuwany stres
– zmiany hormonalne

Jak pobudzić jelita do pracy?

W przypadku sporadycznych zaparć warto sięgnąć po doraźny środek przeczyszczający, taki jak Xenna Extra Comfort. Lek ten zawiera sennozydy, pochodzące z owoców krzewu Senna angustifoli. Tabletkę należy przyjąć na godzinę przed snem, zaś efekt przeczyszczający może nastąpić już po 8 godzinach. Warto podkreślić, że w godzinach porannych praca jelit jest najbardziej efektywna, dlatego należy zarezerwować rano czas na wypróżnienie, by nie zaburzać naturalnego rytmu swojego ciała.

Xenna Extra Comfort to tabletki dojelitowe. Jedna tabletka zawiera 150-220 mg suchego wyciągu z owoców senesu (4-6:1), co odpowiada 20 mg glikozydów hydroksyantracenowych w przeliczeniu na sennozyd B.

Jeżeli zaparcia mają charakter nawracający, wówczas warto sięgnąć po środek na przeczyszczenie Xenna Balance, która zawiera makrogol 3350. Substancja ta wpływa na poprawę konsystencji stolca poprzez odpowiednie nawodnienie mas kałowych.

Makrogol poprawia się produktywność jelit, ale ich nie rozleniwia. Przywraca komfort i regularność wypróżnień w 24-48h. Ponadto, dodatek elektrolitów sprawia, że w czasie leczenia przewlekłego zaparcia utrzymywany jest prawidłowy poziom sodu i potasu w organizmie.

Prawidłowa praca jelit jest ważna dla utrzymania komfortu życia. Kiedy pojawia się problem z zaparciami, wówczas warto sięgnąć po sprawdzone metody na jego rozwiązanie.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
 

Gdzie kupić

Sprawdź gdzie kupić produkty XENNA.

Sprawdź gdzie kupić