2 min czytania

wyślij na maila

Rola makrogoli w leczeniu doraźnych zaparć

Zaparcia to dolegliwość, która może zdarzyć się każdemu. Częściej występują one u kobiet niż u mężczyzn. Mogą one mieć charakter krótkotrwały bądź przewlekły.

Zaparcia krótkotrwałe – czym się charakteryzują?

O zaparciach mówimy, jeżeli wypróżnienie następuje rzadziej niż dwa razy w tygodniu. U wielu osób normą jest codzienne oddawanie stolca, najczęściej w godzinach porannych, kiedy jelita są najbardziej aktywne.

Jeżeli częstotliwość wypróżnień jest mniejsza, defekacja powoduje ból, a konsystencja stolca jest zbita i sucha, wówczas możemy mówić o występowaniu zaparcia.

Powody zaparć mogą być różnorodne. Jednorazowe wystąpienie zaparcia może wiązać się ze zmianą sposobu żywienia, występowaniem stresu czy zażywaniem lekarstw. Jeżeli zaparcia występują na zmianę z prawidłowymi wypróżnieniami mówimy o zaparciach krótkotrwałych, które możemy leczyć doraźnie.

Sposoby na zaparcia krótkotrwałe

W przypadku krótkotrwałych zaparć można sięgnąć po leki dostępne bez recepty, takie jak Xenna Extra Comfort z wyciągiem z senesu. Jest to lek przeczyszczający, zawierający sennozydy, uzyskane z owoców krzewu Senna angustifoli. Występuje on w postaci powlekanej tabletki na przeczyszczenie, którą przyjmuje się wieczorem, popijając niewielką ilością wody. Xenna Extra Comfort nie ma gwałtownego działania i reguluje naturalny rytm wypróżnień. Lek ten mogą stosować osoby powyżej dwunastego rok życia.

Przewlekłe występowanie zaparć może mieć wiele przyczyn, dlatego jeżeli dolegliwość ta dokucza nam często, warto sięgnąć po produkty przeznaczone do leczenia nawracających zaparć jak Xenna Balance zawierająca makrogol.

Należy pamiętać, że jeżeli problem nie ustępuje należy skonsultować się z lekarzem. Problem ten może być objawem różnych chorób, dlatego nie warto go lekceważyć. W unikaniu zaparć pomoże również prawidłowa dieta, bogata w naturalny błonnik, a także codzienna aktywność fizyczna.

 

Gdzie kupić

Sprawdź gdzie kupić produkty XENNA.

Sprawdź gdzie kupić