Gdzie kupić

Doraźne leczenie krótkotrwałych zaparć

scroll
Jak leczyć doraźnie zaparcia krótkotrwałe? Kobieta uprawiająca sport w niebieskim stroju sportowym pije wodę z bidonu.

Doraźne leczenie krótkotrwałych zaparć

ikona zegar 4 min czytania
ikona książka czytaj także:

Zaparcia to dolegliwość, która może zdarzyć się każdemu. Częściej występuje ona u kobiet niż u mężczyzn. Zaparcia mogą mieć charakter krótkotrwały bądź przewlekły.

Leczenie krótkotrwałych zaparć. Kobieta w satynowej piżamie siedzi na podłodze w salonie z regałem z książkami i czyta książkę.

Zaparcia krótkotrwałe

O zaparciach mówimy wtedy, gdy wypróżnienie następuje rzadziej niż dwa razy w tygodniu. U wielu osób normą jest codzienne oddawanie stolca, najczęściej w godzinach porannych, kiedy jelita są najbardziej aktywne.

Jeżeli częstotliwość wypróżnień jest mniejsza, defekacja powoduje ból, a konsystencja stolca jest zbita i sucha, wówczas możemy mówić o występowaniu zaparcia. Powody zaparć mogą być różnorodne.
Jednorazowe wystąpienie zaparcia może wiązać się ze zmianą sposobu żywienia, występowaniem stresu czy zażywaniem lekarstw.

Jeżeli zaparcia występują na zmianę z prawidłowymi wypróżnieniami mówimy o zaparciach krótkotrwałych, które możemy leczyć doraźnie.

Doraźne sposoby na zaparcia

W przypadku krótkotrwałych zaparć można sięgnąć po leki przeczyszczające dostępne bez recepty, takie jak Xenna Extra Comfort. Jest to środek na przeczyszczenie, zawierający sennozydy, uzyskane z owoców krzewu Senna angustifoli. Występuje on w postaci powlekanej tabletki, którą przyjmuje się wieczorem, popijając niewielką ilością wody.

Xenna Ekstra Comfort nie ma gwałtownego działania i reguluje naturalny rytm wypróżnień. Lek ten mogą stosować osoby powyżej dwunastego rok życia.

 

Przewlekłe występowanie zaparć

Przewlekłe zaparcia mogą mieć wiele przyczyn, dlatego jeżeli dolegliwość ta dokucza nam często, warto sięgnąć po produkty przeznaczone do leczenia nawracających zaparć jak Xenna Balance zawierająca makrogol.

Należy pamiętać, że jeżeli problem nie ustępuje należy skonsultować się z lekarzem. Problem ten może być objawem różnych chorób, dlatego nie warto go lekceważyć. W unikaniu zaparć pomoże również prawidłowa dieta, bogata w naturalny błonnik, a także codzienna aktywność fizyczna.