Gdzie kupić

Jak działa makrogol w Xennie Balance?

scroll
Jak działa makrogol w Xennie Balance?

Jak działa makrogol w Xennie Balance?

ikona zegar 3 min czytania
ikona książka czytaj także:

Jak działa makrogol w Xennie Balance?

Prawidłowa praca jelit jest ważna dla całego organizmu, bowiem dzięki niej usuwamy niestrawione resztki pokarmu, które mogłyby wyrządzić wiele szkód, gdyby zbyt długo zalegały w jelitach. Jeżeli więc mamy problem z zatwardzeniami, warto podjąć działania, mające na celu uregulowanie pracy jelit.

Jak działa makrogol w Xennie Balance?

Przyczyny zaparć

Przyczyn zaparć może być wiele, począwszy od nieprawidłowej diety poprzez choroby jelit po stres i przyjmowanie niektórych lekarstw. Czas procesu trawienia i wydalania przedłuża się wraz z wiekiem, co powoduje, że zaparcia częściej występują u osób starszych. O zatwardzeniu mówimy wówczas, kiedy wypróżnienie następuje rzadziej niż 3 razy w tygodniu i towarzyszy j mu ból, a konsystencja wydalanego stolca jest sucha i zbita.

Leczenie

Zaparcia można leczyć poprzez dostarczenie odpowiedniej ilości wody do jelita grubego. Nie jest to jednak łatwe ze względu na fakt, iż do jelita grubego dociera tylko ok 5% wody dostarczonej do organizmu w postaci płynów doustnych lub wraz z pożywieniem. Dlatego jeżeli zaparcia nawracają, warto sięgnąć po środki o łagodnym działaniu osmotycznym oparte na makrogolu, które wspomagają nawodnienie mas kałowych w jelicie grubym.

 

Xenna Balance

Xenna Balance zawiera makrogol, który dzięki unikalnej budowie chemicznej ma wyjątkową zdolność wiązania wody. Transportuje on wodę do miejsca zaparcia, dzięki czemu nawadnia masy kałowe i reguluje pracę jelit, ułatwiając wypróżnienie. Nie wchłania się on do organizmu i pozostaje przez cały czas w jelicie, nie powodując przy tym zmiany jego flory bakteryjnej. Xenna Balance nie działa gwałtownie: jej składnik, makrogol, przywraca komfort i regularność wypróżnień w ciągu 24-48 godzin od zażycia. Ponadto, Xenna Balance zawiera elektrolity, które pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu sodu i potasu we krwi. Z uwagi na powyższe cechy produktu Xenna Balance jest zalecana osobom, które borykają się z zaparciami o charakterze nawracającym lub przewlekłym.