2 min czytania

wyślij na maila

Jak działa makrogol w Xennie Balance?

Prawidłowa praca jelit jest ważna dla całego organizmu, bowiem dzięki niej usuwamy niestrawione resztki pokarmu, które mogłyby wyrządzić wiele szkód, gdyby zbyt długo zalegały w jelitach. Jeżeli więc mamy problem z zatwardzeniami, warto podjąć działania, mające na celu uregulowanie pracy jelit.

Skąd się biorą zaparcia? Jakie są przyczyny zatwardzenia?

Przyczyn zaparć może być wiele, począwszy od nieprawidłowej diety poprzez choroby jelit po stres i przyjmowanie niektórych lekarstw. Czas procesu trawienia i wydalania przedłuża się wraz z wiekiem, co powoduje, że zaparcia częściej występują u osób starszych.

O zatwardzeniu mówimy wówczas, kiedy wypróżnienie następuje rzadziej niż 3 razy w tygodniu i towarzyszy j mu ból, a konsystencja wydalanego stolca jest sucha i zbita.

Jak leczyć zaparcia?

Zaparcia można leczyć poprzez dostarczenie odpowiedniej ilości wody do jelita grubego. Nie jest to jednak łatwe ze względu na fakt, iż do jelita grubego dociera tylko ok 5% wody dostarczonej do organizmu w postaci płynów doustnych lub wraz z pożywieniem.

Dlatego jeżeli zaparcia nawracają, warto sięgnąć po środki o łagodnym działaniu osmotycznym oparte na makrogolu, które wspomagają nawodnienie mas kałowych w jelicie grubym.

Makrogol w Xenna Balance

Xenna Balance zawiera makrogol, który dzięki unikalnej budowie chemicznej ma wyjątkową zdolność wiązania wody. Transportuje on wodę do miejsca zaparcia, dzięki czemu nawadnia masy kałowe i reguluje pracę jelit, ułatwiając wypróżnienie. Nie wchłania się on do organizmu i pozostaje przez cały czas w jelicie, nie powodując przy tym zmiany jego flory bakteryjnej.

Xenna Balance nie działa gwałtownie – jej składnik, makrogol, przywraca komfort i regularność wypróżnień w ciągu 24-48 godzin od zażycia. Ponadto, Xenna Balance zawiera elektrolity, które pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu sodu i potasu we krwi.

Z uwagi na powyższe cechy produktu Xenna Balance jest zalecana osobom, które borykają się z zaparciami o charakterze nawracającym lub przewlekłym.
 

Gdzie kupić

Sprawdź gdzie kupić produkty XENNA.

Sprawdź gdzie kupić